Proxy vs VPN – این همان چیزی است که شما باید درباره حریم خصوصی بدانید

[ware_item id=33][/ware_item]

تهدیدات امنیتی اینترنت واقعی است ، و به همین دلیل ، مردم به دنبال بهترین راه حل برای دستیابی به اطلاعات خود هستند و به صورت آنلاین ناشناس باقی می مانند. تا کنون ، ساده ترین روش استفاده از پروکسی است. از این رو ، بحث درباره Proxy vs VPN است.


با این حال ، آسان تر همیشه به معنای بهتر نیست و به همین دلیل ، شبکه های خصوصی مجازی (VPN) در طول سال ها محبوبیت زیادی پیدا کرده اند. بحث از پروکسی در مقابل VPN تا به امروز ادامه دارد ، و مردم همچنان به بیان نکات معتبر برای هر دو طرف این استدلال می پردازند. آنها سؤالاتی از قبیل؛ که بهتر است و می تواند سرعت را بدون به خطر انداختن در ناشناس بودن تحویل دهد.

پروکسی در مقابل VPN

یک پروکسی سرور چیست?

یک سرور پروکسی را می توان مانند واسطه ای که درخواست های اینترنت شما را بر عهده دارد تصور کرد. آدرس IP شما را با یک آدرس مجازی ماسک می کند تا وب سایتی را که می خواهید از آن بازدید کنید فریب دهید.

به عنوان مثال ، تصور کنید که از یک وب سایت مسدود شده از ایالات متحده بازدید می کنید. یک سرور پروکسی از آدرس IP خود استفاده می کند تا به شما امکان دسترسی به وب سایت را بدهد و اینگونه به نظر برسد که از منطقه دیگری بازدید می کنید.

اما سرورهای پروکسی چیزی نیستند که شما باید برای برخی فعالیت ها از جمله به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی یا انجام معاملات بصورت آنلاین استفاده کنید. ما در مورد چگونگی آسیب پذیری آنها در مقایسه با VPN ها بحث خواهیم کرد.

Proxy vs VPN - آیا VPN امن تر است?

در سطح پایه ، وب سایت های Proxy و VPN مشابه هستند ، به این معنی که به شما امکان می دهند از یک آدرس IP مجازی برای دسترسی به وب سایت های مسدود یا جغرافیایی محدود استفاده کنید. هنگامی که از وب سایت پروکسی استفاده می کنید ، از آدرس IP آن برای دسترسی به وب سایت مورد نظر خود استفاده می کند. این مانع از آگاهی از وب سایت مقصد شما از آدرس IP شما و به نوبه خود موقعیت جغرافیایی می شود ، بنابراین به شما امکان می دهد به وب سایت هایی دسترسی داشته باشید که در غیر این صورت غیرقابل دسترسی خواهند بود.

VPN عملکرد مشابه و بیشتر را ارائه می دهد. رمزگذاری یکی از ستون های VPN است که به آن وب سایت های رایگان پروکسی رایگان می دهد. از آنجا که ترافیک اینترنت رمزگذاری شده است ، توسط اشخاص ثالث که کلید رمزگشایی داده ها را ندارند ، نمی توان آن را خواند. FastestVPN از استاندارد رمزگذاری AES 256 بیتی استفاده می کند که چنان امن است که حتی ارتش ایالات متحده نیز از آن برای امنیت ارتباطات استفاده می کند.

FastestVPN دارای 150+ سرور پر سرعت در سراسر جهان است که به شما امکان می دهد از آدرس IP مجازی کشورهایی مانند ایالات متحده ، انگلستان ، آلمان ، کانادا و موارد دیگر استفاده کنید. علاوه بر این ، سرورهای بهینه سازی شده P2P هستند ، بدین معنی که شما در هنگام بارگیری از طریق تورنت بهترین سرعت را کسب می کنید.

وب سایت های پروکسی ایمن نیستند. در حالی که آنها IP شما را در پشت خود مخفی می کنند ، هر کسی می تواند داده های شما را در شبکه خراب کند. و از آنجا که تمام ترافیک اینترنت شما در سرور پروکسی جریان دارد ، هیچ ضمانتی وجود ندارد که سرور پروکسی فعالیتهای شما را ضبط کند. در واقع ، معمول است که وب سایت های پروکسی رایگان و VPN های رایگان برای فروش داده های شما به اشخاص ثالث استفاده کنند.

Proxy vs VPN - کدام یک برای امنیت شما بهتر است

وقتی امنیت شما به وجود می آید ، شبکه های خصوصی مجازی از یک سایت پروکسی که دارای حداقل ویژگی های بسیار ناچیز است ، پیروز هستند. تفاوت از این واقعیت ناشی می شود که VPN یک سرویس پولی است ، در حالی که سایت های پروکسی رایگان هستند. VPN های رایگان نیز وجود دارد ، اما آنها همان سطح از ویژگی ها را ارائه نمی دهند یا به اندازه امنیت قابل اطمینان هستند.

اگرچه شنیدن یک سرویس پولی ممکن است شما را از استفاده از آن منع کند ، ما نمی توانیم به اندازه کافی استرس بزنیم که چرا نباید از VPN های رایگان استفاده کنید. آنها غیرقابل اعتماد هستند ، همان سطح امنیتی را ارائه نمی دهند و داده های شما را به اشخاص ثالث می فروشند.

FastestVPN ساخته شده است تا در دسترس باشد. این به معنای VPN است که نه تنها از جنبه های امنیتی و حریم خصوصی سازش ناپذیر است بلکه مقرون به صرفه نیز می باشد.

بخش بعدی در مورد FastestVPN و نقش آن در بحث Proxy vs VPN صحبت می کند.

Proxy vs VPN - کدام یک برای تورنت بهتر است?

از سایت های پروکسی می توان برای تورنت استفاده کرد. با این حال ، تنها بهترین هایی مانند FastestVPN می توانند در عین محافظت از ISP ، بهترین سرعت را به شما ارائه دهند. FastestVPN نمونه خوبی از یک VPN با ویژگی های سازگار با torrent مانند سرورهای بهینه شده P2P و پهنای باند نامحدود است. اینها اساساً به تجربه مطلوب شما افزوده اند. می توانید تورنت های مورد علاقه خود را با کیفیت HD بارگیری کنید.

همانطور که قبلاً بحث کردیم ، وب سایتهای پروکسی گزینه ای مطمئن برای بارگیری تورنت نیستند زیرا ISP هنوز قادر به دیدن فعالیتهای شما است. در بسیاری از کشورها ، استفاده از وب سایت های تورنت خاص می تواند شما را به جریمه سنگین سوق دهد. VPN نه تنها IP شما را از ISP پنهان می کند بلکه ترافیک اینترنت را نیز رمزگذاری می کند.

نتیجه

این وبلاگ امیدوار است که هرگونه باور غلط یا سؤالی را که ممکن است در مورد Proxy vs VPN داشته باشید ، برطرف کند.

VPN بسیار دور است ، وقتی امنیت و حریم خصوصی به وجود می آید گزینه بهتری است. FastestVPN تمام ویژگی های اساسی را دارد که با هدف ارائه تجربه مرور امن و محافظت شده در اختیار شما قرار می گیرد. این که آیا به وب سایتهای مسدود شده دسترسی دارید یا تورنت را بارگیری می کنید ، FastestVPN تمام فعالیت های شما را ناشناس نگه می دارد.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

34 + = 36

map