آیا VPN ها برای استفاده قانونی هستند؟

[ware_item id=33][/ware_item]

شبکه اختصاصی مجازی VPN یا Virtual Private یک سرویس است که از حریم شخصی آنلاین کاربر در برابر نظارت دولت محافظت می کند و دسترسی نامحدودی به وب می دهد. علاوه بر این ، استفاده از VPN مانند FastestVPN ، کاربران را نیز قادر می سازد تا به سایتهای مختلف جغرافیایی مانند مانند دسترسی پیدا کنند نتفلیکس. اما ، آیا استفاده از VPN قانونی است؟ اینجا همه چیزهایی است که باید درباره قانونی بودن یک VPN بدانید.


قانونی بودن یک VPN با کشور دیگر متفاوت است ، به این معنی که هر کشور مجموعه سیاست های مربوط به استفاده از VPN را در اختیار دارد. کشورهایی که به اقتدار خود عمل می کنند ، آنها VPN را به شدت ممنوع می کنند در حالی که بسیاری از کشورهای دموکراتیک اجازه این کار را می دهند.

آیا VPN ها قانونی هستند

چرا VPNS در برخی کشورها مجاز نیستند?

در بیشتر کشورهای جهان ، VPN ها پذیرفته شده و کاملاً قانونی برای استفاده هستند. با این حال ، چند کشور وجود دارد که استفاده از VPN را ناامید می کنند ، زیرا دولت های آنها نمی خواهند شهروندان به محتوای سانسور شده دسترسی داشته باشند.

همچنین ، دولتهایی که ادعا می کنند VPN ها غیرقانونی هستند ، فعالیت های آنلاین عمومی را از نزدیک مشاهده می کنند. VPN با محافظت از آدرس IP از مرور آنلاین محافظت می کند ، بنابراین ، مقامات نمی توانند به فعالیت های آنلاین کاربر دسترسی پیدا کنند. از این رو ، دولت ها استفاده از VPN ها را غیرقانونی اعلام می کنند.

کشورهایی که VPN غیرقانونی هستند

VPN ها قانونی هستند ایالات متحده آمریکا, کانادا و انگلستان. با این حال ، برخی از کشورها اجازه می دهند VPN ها فقط در صورت تحقق الزامات دولتی که در نهایت به حریم خصوصی کاربران آسیب می رساند با اجازه دادن به دولت برای نظارت بر فعالیت های کاربر. در زیر کشورهای برتر ضد VPN وجود دارد که در صورت گرفتار شدن با استفاده از VPN به جریمه های جدی منجر می شوند:

 • چین

چین به عنوان رهبر برتر سانسور اینترنت در جهان ، رتبه اول در این لیست است. VPN در چین به شدت مجاز نیست. فقط VPN هایی که دارای مجوز دولتی هستند قابل استفاده هستند. این بدان معناست که اگر یک شرکت VPN بخواهد در چین فعالیت کند ، باید سیاست های دولت چین را رعایت کند.

در صورت ، اگر یک شهروند گرفتار دسترسی به یک کانال غیرقانونی یا خصوصی شود ، به وی جریمه 15000 یوان (تقریبا 2200 دلار) تعلق می گیرد..

 • ایران

ایران همچنین در لیست کشورهایی قرار دارد که از حریم شخصی کاربران متنفر هستند و استفاده از VPN را به شدت ممنوع اعلام می کند. ایران تعدادی از وب سایتهای بین المللی را مسدود کرده و نفوذ غربی ها را در خاک خود از بین می برد. VPN در ایران کاملاً غیرقانونی است ، فقط VPN های پذیرفته شده دولتی قانونی هستند. VPN هایی که در ایران قانونی هستند فایده ای ندارند زیرا چنین VPN سانسور دولت را حفظ می کنند و در صورت لزوم داده های کاربر را به دولت ارائه می دهند. استفاده از یک VPN غیرقانونی در ایران ممکن است شما را تا یک سال زندان ببرد.

 • روسیه

دولت روسیه همچنین قوانین سختگیرانه ای را برای سانسور اعمال می کند و به همین دلیل است که VPN در روسیه ممنوع است. فقط ارائه دهندگان VPN که موافقت می کنند داده های کاربران را وارد کنند ممکن است در روسیه کار کنند. در صورت ، اگر کاربر یا ارائه دهنده VPN مقصر شناخته شود ، باید جریمه ای بپردازد. برای ارائه دهنده VPN غیرقانونی: 700،000 روبل (تقریبا 12،000 دلار) و 300،000 روبل (تقریبا 5،100 دلار) برای کاربر.

 • عراق

به نظر نمی رسد که عراق واقعاً VPN ها را ترغیب کند ، قبلاً عراق تقریباً هر سایت رسانه های اجتماعی از جمله فیس بوک ، یوتیوب و سایر برنامه های پیام رسانی رمزگذاری شده را ممنوع اعلام کرد. بعداً این ممنوعیت فقط برای مناطق حساس اعمال شد.

 • عمان

عمان همچنین به طور جدی ممنوعیت VPN و سانسور رسانه ها را بر عهده دارد. دولت عمان آزادی اینترنت را تشویق نمی کند و VPN برای افراد مجاز نیست. با این حال ، مؤسسات و سازمانها ممکن است از VPN هایی استفاده کنند که مورد تأیید دولت عمان باشد. در صورتي كه هر فردي با استفاده از VPN غيرقانوني يافت شده ، مجبور به پرداخت جريمه 500 ريالي عماني (تقريبا 1.300 دلار) شود و اگر هر سازماني مقصر شناخته شود ، بايد 1000 ريال عماني پرداخت كند (تقريبا 2600 دلار).

 • بوقلمون

ترکیه همچنین هنگام سانسور بسیار آگاه است و به نظر نمی رسد با اخبار و مطالب بین المللی دوستانه باشد. استفاده از VPN در ترکیه نیز ممنوع است. اما ، چند VPN هنوز می توانند بلوک ترکیه را خراب کنند.

 • مصر

VPN در مصر کاملاً ممنوع است و دقیقاً مانند همه کشورهای ذکر شده ، مصر نیز آزادی اینترنت را دوست ندارد و تعدادی از سایت های خبری و سرگرمی در حال حاضر در آنجا مسدود شده اند.

 • کره شمالی

کره شمالی معتقد خوبی به آزادی اینترنت نیست و بندرت افراد به اینترنت در سراسر جهان در این کشور دسترسی پیدا می کنند. با این حال ، کره شمالی ها بیشتر از Kwangmyong استفاده می کنند که یک اینترانت ملی با دسترسی محدود است. شبکه 3G برای دسترسی بازدید کنندگان خارجی به اینترنت مجاز است اما VPN ممنوع است.

آیا فعالیت های غیرقانونی در ارتباط با VPN وجود دارد?

VPN در چندین کشور ممنوع است ، اما برخی فعالیت های آنلاین وجود دارد که کاملاً غیرقانونی است. مهم نیست که شما این کار را با VPN یا بدون آن انجام می دهید ، برخی فعالیت ها غیرقانونی خواهند بود. در زیر لیستی از فعالیتهای غیرقانونی آنلاین وجود دارد:

 • هک شدن

هک کردن به معنای کنترل اطلاعات ، رایانه یا شبکه شخص دیگری است. سرقت اطلاعات برخی از افراد با یا بدون vpn غیرقانونی است.

 • آزار و اذیت آنلاین

اذیت و آزار و اذیت کردن شخص نیز یک فعالیت آنلاین غیرقانونی است.

 • دسترسی به وب تاریک برای موارد غیرقانونی

انجام فعالیت های غیرقانونی در Dark Web از نظر قانونی اشتباه است. Dark Web بخشی از اینترنت است که در فعالیتهای مختلف غیرقانونی مانند فروش مواد مخدر و موارد دیگر بندرگاه است.

 • تورنت

اگرچه در اصل غیرقانونی نیست ، اما یکی از اصلی ترین فعالیت های غیرقانونی آنلاین به یک دلیل است. در تورنتینگ ، کاربران اینترنت مرتباً محتواهایی را که توسط کپی رایت محافظت می شود بارگیری می کنند. استفاده از چنین محتوای دارای حق چاپ بدون مجوز جرم محسوب می شود. محتوای دارای حق چاپ می تواند شامل آهنگ ها ، موسیقی ، بازی ها و غیره باشد.

آیا با استفاده از VPN مجازات می شود?

اگر در کشوری که ممنوع است از VPN استفاده می کنید ، بله. با این حال ، در ایالات متحده آمریکا و کشورهایی که VPN مجاز است ، جریمه نمی شوید. با استفاده از VPN درگیر هیچ فعالیت غیرقانونی نشوید ، در غیر این صورت ممکن است با عواقب جدی روبرو شوید.

VPN ابزاری برای حفظ حریم خصوصی است

VPN می تواند برای بسیاری از موارد خوب مانند حفظ حریم خصوصی در اینترنت ، دسترسی به محتوا از هرجایی یا استفاده از Wi-Fi عمومی مورد استفاده قرار گیرد.

شما نمی توانید استفاده کنید سریعترین VPN در کشوری که VPN مجاز نیست. در مورد ، اگر به هر کشوری سفر می کنید ، قبل از استفاده حتماً قانون آن را مطالعه کنید.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

2 + 2 =

map