نحوه بررسی اتصال VPN برای هر نوع نشت IP

[ware_item id=33][/ware_item]

VPN آدرس IP شما را ماسک می کند و شما را قادر می سازد به محتوای جغرافیایی مسدود شده دسترسی پیدا کنید. همچنین داده های شما را رمزگذاری می کند و از IP و فعالیت های آنلاین شما در برابر اشخاص ثالث محافظت می کند. اما ممکن است نقص فنی وجود داشته باشد و یک VPN ممکن است آدرس IP یا مکان شما را نشت دهد. در صورت ، اگر یک VPN از امنیت شما محافظت نمی کند ، دیگر از آن استفاده نمی کنید.


تشخیص نشت IP یا DNS دشوار است ، اما می توانید دستورالعمل های ما را دنبال کنید تا مطمئن شوید که VPN به درستی کار می کند.

چگونه بررسی کنیم که VPN کار می کند یا خیر

رایج ترین خطاها در VPN

ممکن است یک VPN به دلایل زیادی عملکرد خوبی نداشته باشد. اما بیشتر VPN ها به دلیل نشت IP یا DNS امنیت کاربران را به خطر می اندازند. رایج ترین نشت VPN عبارتند از:

 • نشت DNS

همیشه سعی کنید از خدمات VPN استفاده کنید که محافظت در برابر نشت IP / DNS را تضمین می کند. نشت DNS یک عیب امنیتی VPN است. یک VPN نتواند درخواستهای DNS را پنهان کند و آنها را به ISP بازگرداند. این بدان معناست که سرورهای ISP شما می دانند از چه وب سایتهایی بازدید می کنید و چه کسی هستید. اگر کسی در حال جستجوی ترافیک شما است ، می تواند به راحتی به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد و ممکن است منجر به حمله کنترل DNS شود.

 • نشت IP

اگر VPN آدرس IP شما را پنهان نمی کند ، امنیت شما در معرض خطر است. یک VPN IP اصلی شما را با IP مخصوص خود ماسک می کند ، بنابراین هیچ کس نمی تواند آدرس IP واقعی شما را ببیند ، و نمی داند از چه چیزی در اینترنت بازدید می کنید. اما اگر VPN لحظه ای نتواند از IP شما محافظت کند باعث نشت IP می شود. در صورت بروز نشت IP ، هر هکری می تواند به راحتی مکان و وب سایت های مورد بازدید خود را ردیابی کند. نشت IP ممکن است به دلیل ناسازگاری پروتکل های IPv4 و IPv6 رخ دهد.

 • نشت ارتباطات وب در زمان واقعی

WebRTC برای مرورگرهای با عملکرد برتر به عنوان مثال طراحی شده است. Chrome ، Firefox ، Opera و غیره این گپ صوتی و تصویری را پشتیبانی می کند ، اما برخی وب سایت ها از آن سوءاستفاده می کنند و خطوط اضافی کد را برای شناسایی آدرس IP واقعی کاربر اضافه می کنند. این وب سایتها موقعیت مکانی کاربر را مشخص کرده و فقط محتوای محدود جغرافیایی را ارائه می دهند.

همه نشت های ذکر شده یک نقص فنی VPN است که می توانید پس از تشخیص آنها ، آن را برطرف کنید. برای تشخیص هر خطا ، این دستورالعمل های زیر را دنبال کنید.

نحوه تشخیص نشت DNS?

این مراحل سریع را دنبال کنید تا بررسی کنید آیا DNS شما در حال نشت است:

 1. به هر تست نشت DNS بصورت آنلاین بروید
 2. مکان و IP را روی صفحه نمایش خود بررسی کنید. اگر برابر با IP اصلی شما باشد ، VPN شما کار نمی کند.
 3. برای آزمایش نشت DNS ، تست استاندارد یا تست طولانی را انتخاب کنید. اگر آزمون استاندارد یا گسترده سرورهای DNS IP اصلی شما را نشان نمی دهد ، به این معنی است که از ترافیک شما محافظت می شود.

در صورت ، اگر به آن متصل هستید سریعترین VPN, و یک نشت DNS پیدا کنید ، می توانید برای کمک فوری با پشتیبانی گپ 24/7 تماس بگیرید.

نحوه آزمایش یک نشت IP?

نشت IP را با مراحل آسان زیر آزمایش کنید:

 • VPN خود را جدا کنید تا آدرس IP اصلی خود را جستجو کنید. نوار جستجوی گوگل را باز کرده و "آدرس IP من چیست" شماره ای را که در بالای صفحه ذکر شده است ، یادداشت کنید.
 • حساب VPN خود را باز کنید ، وارد شوید و سرورهای دیگری را انتخاب کنید.
 • اولین گام را دوباره تکرار کنید تا آدرس IP جدید خود را با آدرس IP قدیمی مطابقت دهید.
 • اگر آدرس جدید شما با آدرس اصلی (قبلی) شما یکسان است ، این بدان معنی است که IP شما در حال نشت است.

نحوه آزمایش نشت WebRTC?

 • با VPN خود متصل شوید و سرورهای دیگری را انتخاب کنید
 • "آدرس IP من" را در نوار جستجوی Google جستجو کنید و آدرس IP اختصاص داده شده به VPN شما در نتیجه برتر خواهد بود
 • اکنون همان آدرس IP را در نوار جستجوی Google کپی / چسباند و قبل از آن رقم ها "IP" را بنویسید. اگر ISP شما در حال ظهور است ، این بدان معنی است که شما دارای یک نشت webRTC هستید.

راه های رفع نشت های مختلف VPN

اگر دچار یک نشت VPN هستید ، خود را تحت فشار قرار ندهید. با دنبال کردن چند مرحله ساده می توانید نشت VPN خود را برطرف کنید. در صورت ، اگر دچار نشت مکرر VPN می شوید ، بهتر است ارائه دهنده VPN خود را تغییر دهید و به یک سرویس معتبر VPN اعتماد کنید مانند: سریعترین VPN.

چگونه برای حل نشت DNS

در صورت بروز نشت DNS ، Wi-Fi خود را خاموش کنید و اتصال VPN خود را قطع کنید. اکنون ، فقط پس از یک دقیقه ، Wi-Fi را روشن کرده و به VPN وصل کنید. اگر نشت DNS شما هنوز ثابت نیست ، پس VPN خود را باز کنید و به یک سرور دیگر وصل شوید. اکنون ، آزمایش DNS دیگری را انجام دهید تا مطمئن شوید اتصال شما بی خطر است.

چگونه به حل IP IP Leak

به منظور رفع نشت IP خود ، سعی کنید به یک سرور دیگر وصل شوید یا به جای IPv6 از IPv4 استفاده کنید. یک مشکل موقتی دیگر نیز وجود دارد ، محدودیت های IPv6 را به دیواره آتش اضافه کنید.

چگونگی حل نشت WebRTC?

برای جلوگیری از نشت WebRTC می توانید WebRTC را در مرورگر خود غیرفعال کنید. اگر از مرورگری استفاده می کنید که به شما امکان غیرفعال کردن WebRTC را نمی دهد ، می توانید از پسوند مرورگر FastestVPN برای چنین مرورگرهایی استفاده کنید. این حداکثر حریم خصوصی را برای شما تضمین می کند.

چگونه از VPN خود در برابر Leaks محافظت کنید

اگر در حال تجربه نشت مکرر VPN هستید ، بهتر است خودتان یک سرویس معتبر VPN را بدست آورید سریعترین VPN.

 • به طور فعال ، VPN خود را با تمام تست های ذکر شده در وبلاگ ما بررسی کنید
 • تأیید کنید که سرویس VPN شما بدون نشت DNS است
 • WebRTC را در مرورگر خود خاموش کنید. برای جلوگیری از نشت webRTC می توانید پسوند FastestVPN اضافه کنید.

نتیجه

یک VPN برای تضمین امنیت آنلاین ضروری است ، و اگر به روشی که قرار است کار کند عمل نکند ، باید اطمینان حاصل کنید که امنیت شما نباید در معرض خطر باشد. همیشه نشت IP و DNS خود را بطور فعال آزمایش کنید و به یک ارائه دهنده معتبر VPN تکیه کنید تا فعالیت های آنلاین خود را از هکرها در امان نگه دارید.

Brayan Jackson Administrator
Candidate of Science in Informatics. VPN Configuration Wizard. Has been using the VPN for 5 years. Works as a specialist in a company setting up the Internet.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Leave a Reply

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

90 − = 83

map